YouTube'da Zirveye Çıkma Ve Para Kazanma Rehberi

Başlatan kanarya1, 22 Kasım 2019, 11:40:09

« önceki - sonraki »

kanarya1

YouTube bir çok kullanıcı için vakit geçirme, eğlenme, gülme, bazen de bilgi edinme aracı olsa da aslında girişimci ruha sahip kişiler için ciddi bir pazar. YouTuberlar yani video bloggerlar açtıkları YouTube kanalları ve çektikleri videolarla milyonlarca insana ulaşabiliyor ve bunu gelire dönüştürebiliyorlar.

YouTube'dan para kazanma konusu çok araştırılan ve bana sıklıkla sorulan bir konu. Fakat YouTube'dan para kazanmayı daha önce denememiş biri olarak uzmanlık gerektiren bu konu hakkında ahkam kesmek istemedim. Ancak ilgilenenler ve YouTube üzerinden para kazanmak isteyenler için konunun uzmanı tarafından kaleme alınmış bir kaynak önerebilirim.

YouTube'da Zirveye Çıkma Rehberi

Abdullah Talha Karaalioğlu'nin kaleme aldığı Youtube'da Zirveye Çıkma Rehberi, sosyal medya ve dijital pazarlama alanında Türkiye'de uzun zamandır beklenen kaynak eksikliğini ortadan kaldırıyor. Başlangıç seviyesinden uzmanlık seviyesine kadar A'dan Z'ye tüm konuların işlendiği kitapta sadece Youtube platformuna bağlı kalınmamış, dolayısıyla okuyucunun aynı yöntemleri farklı dijital yayın platformlarında da uygulayabilmesi mümkün. Ayrıca kolay para kazanma yöntemleri, farklı reklam ağları ile çalışma teknikleri, dijital pazarlama stratejileri, sosyal medyayı amaca uygun kullanma taktikleri ve sır gibi saklanan çok özel dijital manipülasyon tekniklerine yer verilmiştir. Sık kullanılan ve sadece uzmanlar tarafından bilinen tekniklere yer verilen kitap, dünya çapında Youtube ve dijital manipülasyon teknikleri hakkında geniş bir içeriğe yer veren ve nasıl yapıldığını anlatan ilk eser olma özelliğini taşıyor. Üstelik herkes bu kitabı rahatça anlayıp, ele alınan teknikleri uygulayabilir: Tüm teknikler ilk defa bilgisayar kullanan bir insanın bile kolayca yapabileceği şekilde izah edilmiş... Bu eser, hızla gelişen ve sınırı olmayan dijital dünyada tüm hayallerinizi gerçekleştirebilecek imkânları sunuyor.

Kitabın basın bülteninden yaptığım bu alıntıdan da anlayacağınız üzere kitap her seviyeden kullanıcıya hitap ediyor. Yani YouTube kanalı oluşturmaktan başlıyor, abone ve izlenme sayısının nasıl arttırılacağına, YouTube'a AdSene eklemeye, YouTube SEO çalışmalarına, reklam modellerine, pazarlama stratejilerine kadar her konuya değiniyor. Kısacası bu kitap YouTuber olmak isteyenler için harika bir kaynak.

YouTube'da Zirveye Çıkma Rehberi İçeriği

Kitapta işlenen bazı konular şunlar:
Başarılı Bir Kanal Oluşturmak ve Büyütmek
Abone ve Hayran Kazanmak
Yüksek Görüntülenme Sayısı için Püf Noktalar
YouTube ve Adsense
YouTube Ortaklık Ağları
YouTube Manipulasyon Teknikleri
Oyun Kanalı Açmak
Let's Playciler için Altın Rehber
Oyun Kanalınızı Büyütmek
Video Hazırlama Teknikleri
Videolarınız için Ücretsiz Stok Video ve Müzikler
Özgün Videolar için İpuçları
Youtube ve SEO
Trend Video Olma Teknikleri
Zirveye Çıkmak İçin Gizli Silahlar
Yeni Nesil Backlink Yöntemleri ve Kaynakları
YouTube Reklam Modelleri
Kazanç Elde Etme Yöntemleri
Niş Çalışmaları
Yüksek Kazançlı Nişler
Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama
Twitter, Pinterest,Snapchat,Facebook, Linkedin, Instagram ile Pazarlama
Dönüşüm Oranını Arttırma
Video ile Pazarlama Stratejileri
Hızlı Abone Kazanma
YouTube'dan Dünyaya Canlı Yayın
Vlogger
Ücretsiz VPS

YouTube'da zirveye çıkma rehberi kitabı yayınlanma tarihinden itibaren 5.ayını doldurmadan 2.baskıya geçmiş durumda. D&R ve diğer tüm kitapevlerinde Bilgisayar/İnternet kategorisinde en çok satılanlar listesinde yer alıyor.

Toplam 13 bölümden oluşan ve A'dan Z'ye tüm konuları içeren, başlangıç-orta-uzman seviyesinde tüm konuların işlendiği kitabın her baskıda güncellenip yeni konu başlıklarına yer verileceği yazar tarafından taahhüt edilmektedir.

Dünyada ve Türkiye'de son yıllarda popüler olan viral videoların stratejilerine yer verilen kitabını D&R'dan hemen satın almak için buraya tıklayabilir, veya kitabın yazarını tanımak, hakkında bilgi almak için kişisel sitesi olan www.abdullahtalha.com adresini ziyaret edebilirsiniz.