Facebook Pixel Nedir? Nasıl Kurulur?

Başlatan bayhangunes, 20 Kasım 2019, 21:22:50

« önceki - sonraki »

bayhangunes

Facebook Pixel Nedir?

Facebook Pixel, Facebook tarafından geliştirilmiş, Facebook'ta vermiş olduğunuz reklamların takibini, etkinliklerinin ölçülmesini ve analiz edilmesini sağlayan bir JS kod parçacığıdır.
Facebook reklamlarınızın dönüşümlerini, optimizasyonlarını yaparak, hedef kitlelerinizi oluşturabilir, bunlarla ilgili çeşitli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Facebook Pixel'e Facebook Business Manager Altından erişebilirsiniz.


Facebook Pixel Ne İçin Kullanılır?

Facebook Pixel ile, kaliteli ve hedef odaklı reklamlar oluşturabilir, bu reklamları yönetebilirsiniz. Bu reklamlar aracılığı ile sayfalarınıza erişen kullanıcılar ile ilgili bir çok istatistiki veriyi toparlayıp, başka bir reklam vermek istediğinizde daha başarılı ve hedef kitleye yönelik reklam vermenizi sağlayan analiz uygulamasıdır. Web sitenizde de head kod bloğu arasına bu JS kodlarını ekleyerek, web sitenize gelen ziyaretçilerin web siteniz üzerinde ne işlemler yaptığı ile ilgili size analiz sunmaktadır. Facebook pixel ile oluşturduğunuz reklamlarınız aracılığı ile web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların eylemlerini kayıt altında tutar ve bunları rapor halinde facebook business manager üzerinden sizlere sunar.


Facebook Pixel Nasıl Kullanılır?

Facebok pixel kullanabilmek için, facebook hesabınızda oturum açtıktan sonra, Facebook.com/manage adresine giderek, buradan Facebook Reklamları menüsü içerisine gireriz. Menü altında bulunan Pikseller sekmesine tıklayarak ilgili JS kodunu oluşturmaya başlarsınız.

Pikseller sekmesine tıkladığınızda karşınıza gelen, Bir Piksel oluştur butonuna basıyoruz ve ileri diyerek işlemlerimize devam ediyoruz. Adımlar sonrasında Kodu Kendiniz Manuel Olarak Yükleyin sekmesine basarak, gerekli JS koduna erişebiliriz. Bu kodu web sitemizde Head etiketleri arasında kullanarak, web sitemize entegre etmiş oluruz.